logo-mini

Po Rewind, YouTube sieks pasunkinti „dislike“ galimybes

Dalintis

 

Siekiant išvengti pernelyg didelio piktaudžiavimo dislike mygtuku, Youtube testuoja būdus, kaip užkirsti kelią automatinėms programoms kurios atakuoja tam tikrus vaizdo klipus.

Projektų valdymo direktorius Tom Leung paskelbė atnaujinimo vaizdo klipą kuriame pasakoja, kaip YouTube svarsto naujus būdus kaip apsunkti, kad dislike mygtukas būtų rečiau ir sunkiau spaudomas. Šios kalbos gali nuvesti prie labai daug dalykų. Tai gali būti, kad YouTube išjungs reitingavimo skaičius ir prašys komentaro kodėl vaizdo klipas yra neigiamai įvertinamas. Ir šiek tiek ekstremalesnė situacija – YouTube panaiins neigiamo įvertinimo „dislike“ mygtuką.

 

Tačiau šie sprendimai turėtų daug trūkumų

 

YouTube žino, kad tokie sprendimai turės ir atsaką. Pavyzdžiui, jei neigiamam įvertinimui reikės paaiškinimo kodėl norime reitinguoti vaizdo klipą neigiamai, bus labai sunku ir lengva pasimesti tarp milijonų paaiškinimų. Plius įsivaizduokime Youtube pašalina dislike mygtuką nuo vaizdo klipo nes mano kad tai nepagrįstas įvertinimas. Tai visiškai nedemokratiška!

 

Leung pabrėžia, kad Youtube dar tik kalbų ir svarstymų stadijoje. Jis taip pat skatina kūrėjus teikti atsiliepimus ir pasiūlymus kaip stabdyti tokias kenkėjiškas programas. Iš vaizdo klipo apačioje galime spręsti, kad YouTube dar neturi jokio sprendimo šiuo metu ir žiūri skeptiškai į visą situaciją.

 

Kodėl YouTube daro tai?

 

YouTube pastangos kovoti su kenkėjiškomis programomis pakilo, kai jie užfiksavo rekordą daugiausiai neigiamų įvertinimų surinkusiam vaizdo klipui YouTube istorijoje. Ir medalį kabiname jų pačių didžiausiam vaizdo klipui tai YOUTUBE REWIND 2018. Vaizdo klipas reprezentuoja aiškią atskirtį tarp Youtube ir jos bendruomenės. Vaizdo klipas buvo plačiai kritikuojamas už tendencijas ir renginius apie kuriuos Youtube turinio kūrėjai ir vartotojai galvojo, kad tai bus metų akimirkos. Jie klydo.

 

Nors yra „youtuberių“ kurie turi problemų su vartotojais, kurie tik skleidžia neigiamus įvertinimus jų vaizdo klipams tik dėl to kad būtų kažko nekęsti YouTube sutelkė dėmesį į problemą tik dėl praeitų metų Youtube Rewind vaizdo klipo. Jie išgyveno didelę bangą neigiamų reakcijų ir sprendžia ar tai tikrai buvo kenkėjiškų programų ataka ar žmonės tiesiog neigiamai reagavo į šitą vaizdo klipą.

Nepaisant to, ką YouTube nuspręs daryti su šia situacija turės neigiamų reakcijų. Jei nuspręs panaikinti „dislike“ mygtuką nebebus statistikos ir reitingavimo tarp teigiamų ir neigiamų vaizdo klipų įvertinimo. Nukentės kūrėjų matomumas platformoje, bet jei YouTube nieko nedarys nukentės vaizdo klipai kurie visiškai to nenusipelnė ir neturi logiško paaiškinimo kodėl buvo reitinguojamas neigiamai.

 

YOUTUBE REWIND 2018